Alarmy Bydgoszcz – Twój sposób na spokojny sen

Do niedawna systemy alarmowe czyli tak zwane SWIN-y (Systemy Sygnalizacji Włamania i Napadu) stanowiły domenę wyjątkowo zamożnych nieruchomości. Były na tyle kosztowne, że niewiele osób mogło sobie pozwolić na zamontowanie ich w swoim domu lub mieszkaniu. Rozwój technologii i postęp w procesach produkcyjnych sprawiły jednak, że dziś wielu z nas może znaleźć na nie miejsce w domowym budżecie. Pytanie, przed którym teraz stajemy, to czy warto wydać pieniądze na alarm antywłamaniowy. Za przemawia szereg argumentów:

• obecność systemu alarmowego na wstępie odstraszy część amatorów cudzego mienia,

• w razie włamania alarm natychmiast powiadomi zarówno właściciela nieruchomości, jak i odpowiednie służby,

• dobrej jakości alarm stanowi wraz z monitoringiem system pozwalający sprawdzać, co dzieje się w nieruchomości, z każdego miejsca na świecie,

• wielofunkcyjny alarm powiadamia także o ryzyku powstawania i rozprzestrzeniania się pożaru,

• inteligentny system potrafi zdalnie sterować klimatyzacją, światłem czy roletami w oknach,

• idzie z nim w parze niższa składka ubezpieczeniowa – część ubezpieczycieli taniej ubezpieczy nieruchomość objętą nadzorem systemu SWIN – w niektórych przypadkach ten upust może sięgać 20-30%.

Wobec tylu zagrożeń wydatek poniesiony w związku z zakupem instalacji antywłamaniowej stanowi inwestycję w osobisty komfort i poczucie bezpieczeństwa, które szczególnie docenimy w trakcie okresów spędzanych z dala od domu – w podróży służbowej lub na wakacjach. Dane na temat przestępczości wskazują jednak, że to zwykły, codzienny sen jest momentem najczęściej wybieranym przez złodziei, więc nie ma powodów by bagatelizować znaczenie systemu alarmowego w codziennym życiu.

Jak zaplanować zakup systemu antywłamaniowego?

Aby być przygotowanym do rozmowy o systemie alarmowym z firmą, której będziemy chcieli powierzyć to zlecenie, warto najpierw odpowiedzieć sobie na szereg pytań dotyczących okoliczności planowanego montażu. Oto lista najważniejszych z nich:

• Ile jest dróg wejścia do mieszkania? – każde okno i drzwi (a zwłaszcza te balkonowe) to potencjalna droga do wtargnięcia dla złodzieja.

• Czy wymienione słabe punkty są zabezpieczone roletami, kratami lub systemem antywłamaniowym?

• Na którym piętrze znajduje się lokal, jaki jest dostęp do niego z poziomu ziemi lub z dachu bloku?

• Czy sąsiedzi są czujni i zareagują na dźwięk syreny alarmowej?

• Czy w okolicy jest niebezpiecznie? Czy w sąsiedztwie zdarzały się już kradzieże?

• Jaka jest wartość zgromadzonego w lokalu mienia?

• Jak często nieruchomość stoi pusta, przez jak długie okresy pozostaje bez nadzoru?

• Jaka jest wytrzymałość ścian oraz stropu?

Odpowiedź na te pytania pomoże Ci sprecyzować jakiego rodzaju system alarmowy będzie najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb i spełni wszystkie niezbędne wymagania w zapewnieniu bezpieczeństwa i komfortu korzystania z zabezpieczanej nieruchomości.

Alarmy Bydgoszcz – Eurosystem

Eurosystems to doświadczona firma zajmująca się kompleksowym wykonaniem instalacji elektronicznych w różnego typu nieruchomościach. W dziedzinie zabezpieczenia mienia oferujemy montaż systemów alarmowych i kamer. Nasze instalacje wyróżniają się wysokiej klasy komponentami, starannie zaplanowanymi projektami oraz estetyką i niezawodnością. Osoby zainteresowane ochroną swojego mienia z pomocą systemów elektronicznych w Bydgoszczy i okolicach zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy fachowo doradzają na każdym etapie planowania i realizacji systemów zabezpieczających.

Kategorie: