System alarmowy na ogródkach działkowych, co wybrać?

Ogródki działkowe wiosną, latem czy też wczesną jesienią są bardzo często uczęszczane, stanowiąc centrum rekreacji dla wielu Polaków. Niestety, gdy pustoszeją wraz z nadejściem zimy, stają się celem włamywaczy, szukających łatwych łupów. Niepilnowane przez nikogo ogródki mogą skrywać przydatne narzędzia ogrodnicze, w tym również elektronarzędzia czy sprzęty. I chociaż z reguły nie są to rzeczy bardzo wartościowe (takie, poza sezonem, zazwyczaj zabieramy do domu), to zniszczenia już potrafią być dotkliwe dla kieszeni właściciela.

Wybite okna, wyłamane drzwi, zniszczone kłódki i zamki czy też zdewastowane wnętrza generują duże koszty, które ponoszone są przy późniejszym remoncie. Jak w takim razie zabezpieczyć się przed intruzami i ochronić swoje mienie? Odpowiedzią może być system antywłamaniowy, który przez samą swoją obecność może odstraszyć włamywaczy. A jeśli i tak się pojawią – będziemy o tym od razu wiedzieć i mieć możliwość zareagowania.

Jaki system alarmowy wybrać na działkę?

Wybierając alarm, powinniśmy w dużej mierze skupić się na sposobie jego zasilania – potrzebne jest jego stałe źródło, by centrala mogła działać, dlatego elektryczność na działce jest głównym wymogiem. Poza samą jednostką centralną, kolejne elementy systemu mogą już działać bezprzewodowo. Biorąc pod uwagę to, jak rzadko bywamy na działce poza sezonem, najwygodniejszą opcją będzie wybór systemów sterowanych zdalnie, np. z poziomu telefonu lub komputera. Przesyłanie obrazu i możliwość jego podglądu na żywo są bezdyskusyjnie dużymi atutami.

Podejmując wybór warto również zwrócić uwagę na sam rodzaj kamer, sposób montażu, sposób transmisji i zapisu danych oraz jakość obrazu – wysoka rozdzielczość pozwoli na łatwiejsze rozpoznanie i złapanie intruza. Dobrym rozwiązaniem mogą być kamery IP, które zazwyczaj wykorzystuje się w systemach w domach jednorodzinnych – charakteryzują się przede wszystkim wysoką jakością obrazu, ale też zapisywaniem obrazu na karcie SD lub w chmurze oraz bezprzewodowym łączeniem z rejestratorem.

Niezależnie jednak od tego, czy wybierzecie tańszy, czy droższy system alarmowy, sama jego obecność ma szansę odstraszyć osoby, którzy liczą na bezproblemowy łup bez świadków czy dowodów.

Kategorie: