Jak zabezpieczyć mieszkanie na parterze w bloku przed włamaniem?

Mieszkania na parterze bloków mieszkalnych często są bardziej narażone na włamania niż te na wyższych piętrach. Włamywacze mają łatwiejszy dostęp do okien i drzwi balkonowych, co sprawia, że mieszkańcy takich lokali muszą szczególnie dbać o swoje bezpieczeństwo. Jest kilka sposobów na poprawę swojego bezpieczeństwa i zapobiegniecie włamaniu – od starych jak świat sposobów, po najnowsze technologie.

Montaż systemu alarmowego

System alarmowy to dobry sposób na zabezpieczenie mieszkania – czy to na parterze, czy na wyższych piętrach. Dzięki niemu można szybko zareagować na próbę włamania i wezwać pomoc. W naszej ofercie dostępne są zarówno proste alarmy, które wyłącznie ostrzegają dźwiękiem, jak i bardziej rozbudowane systemy, które wysyłają powiadomienia na telefony komórkowe, nawet gdy jesteśmy wiele kilometrów od domu. Dodatkowo zainstalowanie monitoringu pomoże w ujęciu sprawcy, nawet jeśli do włamania już dojdzie.

Montaż dodatkowych zamków

Jednym z podstawowych sposobów na zabezpieczenie mieszkania na parterze jest zamontowanie dodatkowych zamków na drzwiach wejściowych. Można zdecydować się na zamki wpuszczane lub nakładkowe, a także na systemy z kluczem lub z elektronicznym kodem. Montaż takiego zamka utrudni włamywaczowi dostanie się do mieszkania. Rozwiązaniem wartym uwagi są także modele antywłamaniowe, które po zamknięciu z zewnątrz tylko w ten sposób mogą być otwarte ponownie, co w razie dostania się do domu złodzieja, uwięzi go na miejscu do przyjazdu policji – zwłaszcza jeśli dodatkowo zastosujemy system alarmowy.

Okna i drzwi antywłamaniowe

Drzwi balkonowe są jednym z najłatwiejszych punktów wejścia dla włamywacza. Warto zatem zastanowić się nad wymianą dotychczasowych drzwi na modele antywłamaniowe. Takie drzwi mają wzmocnione konstrukcje i zamki, co utrudni włamywaczowi ich sforsowanie. Podobną technologię można zastosować także na oknach – zwłaszcza na niższym parterze, gdzie parapet jest w swobodnym zasięgu osoby niepożądanej.

Kraty okienne

Innym rozwiązaniem dla okien są po prostu kraty – obecnie można dobrać je w różnych rozmiarach, kolorach czy stylach, dzięki czemu mogą komponować się z elewacją budynku i nie rzucać się w oczy. Przed zakupem warto jednak sprawdzić, czy w bloku nie obowiązują specjalne przepisy dotyczące montażu krat. Oprócz wyżej wymienionych sposobów warto także zadbać o to, żeby klatka była zawsze zamknięta, a w drzwiach wejściowych do budynku nie pojawiały się klucze. Nie od dzisiaj w końcu wiadomo, że okazja czyni złodzieja.

Kategorie: