Monitoring z powiadomieniem na telefon – czyli jak mobilnie zarządzać alarmem domowym

XXI wiek wprowadził nas w nowoczesną technologię, która dominuje prawie każdy aspekt naszego życia. Ma to swoje niewątpliwe zalety: współczesne systemy monitoringu gwarantują poczucie bezpieczeństwa oraz możliwość pełnej kontroli. Telefon – urządzenie, które prawie w każdej sytuacji mamy pod ręką, staje się naszym centrum dowodzenia, umożliwiającym zarządzanie całym domem – w tym alarmem domowym. Jakie są tego zalety i jak wygląda taka technologia?

Zamiast firmy ochroniarskiej – własna kieszeń

Współczesne systemy monitoringu mają pewną ogromną zaletę – po pierwsze, są proste w instalacji i obsłudze, a po drugie, możecie samodzielnie nimi zarządzać. Minęły czasy, w których potrzebujecie koniecznie umowy z firmą ochroniarską, która zainstaluje w Waszym domu kamery, podłączy je i będzie obserwować rozwój sytuacji w swojej centrali. Z montażem kamery poradzi sobie większość z Was, tak samo jej konfiguracja nie stanowi dużego wyzwania.

Nowoczesne aplikacje na telefon posiadają przejrzyste interfejsy, które obsłużycie bez godzin spędzonych nad instrukcją obsługi. To właśnie z poziomu appek wybierzecie preferowane ustawienia, uruchomicie system i będziecie mogli zajrzeć do wnętrza własnego domu z każdej strony świata – niezależnie, gdzie jesteście. Oczywiście wykorzystanie takich systemów monitoringu nie przekreśla współpracy z profesjonalną firmą, która może zająć się podpięciem alarmu antywłamaniowego lub przyjechać na miejsce, gdy wymagana jest interwencja.

Szeroki wybór opcji

Oprócz samego obserwowania przestrzeni (zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz) poprzez obraz, systemy monitoringu mają szereg udogodnień, które jeszcze bardziej zwiększą bezpieczeństwo. Do najpopularniejszych opcji możemy zaliczyć detektory ruchu, które wysyłają powiadomienie na nasz telefon, pozwalając na natychmiastowe zaalarmowanie służb, po wykryciu intruza.

Oprócz tego systemy mogą informować także o ulatnianiu się gazu, zalaniu czy pożarze. Taka informacja, dostarczona prosto na nasz telefon, pozwala na szybką reakcję i uchronienia się przed stratami – nie tylko materialnymi.

Kategorie: